Soodi Pierogarnia i ogródek, czyli nasz sposób na lato

W ciepłe miesiące chyba zdecydowana większość z nas podczas wizyty w restauracji wybiera ogródek. Wcale mnie to nie dziwi – sam też tak robię. Dlatego od początku wiedziałem, że Soodi Pierogarnia także musi oferować swoim gościom spokojny zakątek na świeżym powietrzu. Ale marzyłem o tym, by nie był to zwyczajny ogródek, tylko miejsce, które stworzy niesamowity klimat i do którego będzie chciało się wracać.

Jak pandemia wpłynęła na ogródek w Soodi Pierogarni?

Odmrożenie gastronomii po pandemii obłożone było wieloma warunkami sanitarnymi, między innymi wymogiem ograniczenia liczby oferowanych miejsc w lokalu, czy też koniecznością zachowania większych odstępów pomiędzy stolikami. Z tego powodu nie wszyscy chętni mogli spędzić u nas czas akurat wtedy, gdy mieli na to ochotę. Rozwiązaniem była budowa ogródka, choć i na jego kształt wpływ miała pandemia.

Ogródek Soodi Pierogarni
Ogródek w Soodi to prawdziwy azyl w środku miasta!

Zainspirowaliśmy się ogródkami, jakie pojawiły się zagranicą, między innymi w Holandii i innych europejskich krajach. Podobne rozwiązanie zastosowała też jedna z naszych zaprzyjaźnionych restauracji. Ale wiedziałem, że ogródek, jaki będzie miała Soodi Pierogarnia musi być unikalny, więc wkrótce zaplanowałem dokładnie co chcę zmienić i dostosować do naszych potrzeb, a co zostawić.

Aby wizja z mojej głowy mogła się urzeczywistnić, niezbędna była pomoc projektanta, który fachowo przelał to na papier tworząc projekt w pełni odpowiadający temu, co sobie wyobraziłem.

Komfortowo i bezpiecznie

I tak oto powstały konstrukcje, które jednocześnie zapewniają gościom bezpieczeństwo oddzielając stoliki od siebie, a także tworzą niezwykle komfortowe poczucie intymności. W ten sposób w naszym ogródku, położonym przecież w pobliżu ruchliwej ulicy, można całkiem zapomnieć o tym, że jesteśmy w centrum miasta. Klimat tego miejsca sprzyja dłuższym rozmowom, pozwala na spokojne celebrowanie rodzinnego posiłku, czy wieczorny relaks ze znajomymi.

Soodi Pierogarnia i ogródek widziany nocą z wyższych pięter apartamentowca
Takie zdjęcie ogródka dostaliśmy od sąsiada Soodi Pierogarni z góry – dziękujemy!

Ale to nie wszystko – ustawiliśmy go w taki sposób, by rodzice mogli obserwować dokazujące w naszej salce zabaw dzieci, zatem wybierając posiłek na zewnątrz, nadal mogą cieszyć się tym wszystkim, co oferuje sala Soodi Pierogarni.

I od samego początku widzimy, że to się sprawdza! Nasz ogródek otworzyliśmy 4 lipca i od tamtej pory cieszy się ogromną popularnością. Goście polubili to miejsce, chętnie robią sobie tu zdjęcia, bo nieskromnie przyznam, że faktycznie jest bardzo urokliwy i fotogeniczny.

Wygląda na to, że tego lata po prostu wypada zajrzeć do Soodi Pierogarni i posiedzieć w ogródku 😊