Restauracja z ogródkiem w Białymstoku – Pierogarnia SOODI otwiera ogródek!

Wiosna nareszcie zawitała również do naszego miasta. Oznacza to, że o wiele łatwiej i przyjemniej możemy spędzać czas na świeżym powietrzu. Dla niektórych oznacza to wyprawy na rower. Dla innych to pikniki i rozpoczęcie sezonu na grilla. Ale nie wszyscy wiedzą gdzie wybrać się na piknik w Białymstoku. Parki i trawniki są pełne ludzi. Trudno rozkoszować się posiłkiem i swoim towarzystwem, kiedy trzeba unikać lecącej w naszym kierunku małej pociechy lub piłki.

A co oznacza wiosna dla SOODI Pierogarni? Dla nas ciepłe dni oznaczają, że nareszcie możemy otworzyć nasz restauracyjny ogródek! Oficjalnie rozpoczynamy sezon na jedzenie na świeżym powietrzu. Mimo, że wnętrze naszej restauracji jest przytulne i miłe dla oka, nic nie może równać się z rozkoszowaniem się posiłkiem pod gołym niebem.

Wraz z powitaniem wiosny, przywitaliśmy również najświeższe warzywa. Sprawdź sam jak idealnie komponują się one z naszymi klasycznymi propozycjami, takimi jak pierogi z duszoną kapustą i borowikami w pysznej okrasie z podsmażonej cebulki. Ale intensywny smak i zapach nowalijek podnosi również walory przepysznych Empanadas z gorącej Argentyny. Dodatek wyrazistego sosu chimichurri własnej produkcji jeszcze podkreśla ich doskonały smak.

W SOODI Pierogarni wiemy jednak, co tak naprawdę jest peanem na cześć wiosny i pojawiających się świeżych warzyw. Mowa tu oczywiście o aromatycznym i orzeźwiającym chłodniku. Czy jest coś przyjemniejszego niż chłodnik litewski, którym możecie się delektować siedząc w ogródku? Przyjdź i spróbuj sam, a zachwycisz się smakiem maślanki, młodych warzyw i pieczonymi burakami. Jeśli chłodnik nie odpowiada jednak Twojemu podniebieniu, możesz wypróbować którąś z innych propozycji zup, jakie dla Ciebie mamy. Krem z białych warzyw z dodatkiem pestek słonecznika i oliwy truflowej to coś, czemu trudno się oprzeć.

SOODI Pierogarnia znajduje się w ścisłym centrum Białegostoku, jednak daleko od zgiełku i tłoku. Może po wyczerpujących zakupach w galerii handlowej chciałbyś odpocząć przy pysznym jedzeniu? Wpadnij do nas, jeżeli szukasz spokojnego miejsca na lunch lub obiad. Zorganizuj sobie piknik na powietrzu przy stoliku w SOODI Pierogarnia.