Obniżamy temperatury na lato w Soodi

Obniżamy temperatury na lato w Soodi

W czasie lata towarzyszą nam wysokie temperatury. Każdy z nas walczy z falami upałów i szuka odpowiech alternatyw na obniżenie temperatur. My w Soodi wychodzimy wam naprzeciw i też chcemy,abyście poczuli się lepiej podczas lata. Pomaga nam w tym odpowiednio klimatyzowane pomieszczenie, w którym przebiega odpowiednia cyrkulacja powietrza, a temperatura panująca w środku restauracji pozwala na chwilę zapomnienia o upale na zewnątrz. Poza tym przygotowaliśmy dla was menu, w którym znajdują się pozycje, które wpłyną pozytywnie na wasze letnie samopoczucie.

Na początku chcemy wam przedstawić letnie napoje, które przygotowujemy tylko latem. Są to zarówno wersje alkoholowe jak i bezalkoholowe. W pierwszej grupie znajdują się lemoniady, herbaty mrożone oraz kawy mrożone w różnych wersjach smakowych. Zgodnie z Twoimi preferencjami smakowymi nasi kelnerzy podpowiedzą CI który wariant wybrać. 

Lemoniady występują w pięciu smakach: truskawka / jeżyna / mohito / ogórek / arbuz.  Skąd taki wybór? Truskawka to owoc typowo letni, który sprowadzamy z lokalnych upraw. Właśnie  z tego powodu ten smak przeważa u naszym menu głównie latem. Warto wiedzieć, że truskawka pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ponieważ dostarcza dużo wartości odżywczych, które wpływają pozytywnie na nasz organizm. Są to między innymi: witamina C – poprawiająca odporność, wapń i fosfor – wzmacniają kości, potas – obniżający ciśnienie krwi, magnez – kojący nerwy, a także mangan – poprawiający pamięć. Jeżyna ma bardzo podobne właściwości jak truskawka mimo tego, że jest wielopestkowcem, a nie wieloorzechowcem. Jej sezonowość oscyluje także w letnim czasie. 

Ogórki to warzywa, które są dostępne o każdej porze roku. Jednak w najbardziej przystępnej cenie występują głównie latem. Wykorzystuje się je w praktycznie każdym domu, do potraw na słono tj.: mizerii, sałatek, potraw mięsnych. Mało kto, preferuje smak ogórkowy w napojach, dlatego zachęcamy do spróbowania naszej lemoniady. Dzięki  odpowiedniej kombinacji składników jest ona orzeźwiająca i energetyzująca. 

Arbuzowa lemoniada, to właśnie tego smaku nie mogłoby zabraknąć w letnim menu Soodi. Arbuz to owoc, który spożywamy tylko latem, wtedy jego smak jest najlepszy i najsłodszy. Dzięki dużej zawartości wody i substancji odżywczych idealnie sprawdza się w upały. Lemoniada z tego owocu to kwintesencja wakacji i ugaszenia pragnienia każdego z nas. 

Smak lata dla każdego może kojarzyć się z czymś innym. Jeżeli nie przepadają Państwo za wymienionymi smakami lemoniady sugerujemy wybór mrożonych herbat. Posiadmay szeroka gamę kombinacji, z której wybiora Państwo coś dla siebie. W celu doboru odpowiedniego wyboru prosimy o konsultację z kelnerem, a on przedstawi Państwu wszystkie smaki dostępnych mrożonych herbat.

W naszym letnim menu nie mamy tylko napojów typowo letnich, ale poszerzyliśmy nasze pozycje w menu o lody rzemieślnicze. Dzięki nim mamy pewność, że serwujemy Państwu lody o najwyższej jakości. Wszystkie dostępne smaki lodów pochodzą od producenta, który tak jak my dba o każdy szczegół podczas produkcji i wybiera lokalnych dostawców. W soodi pierogarnia serwujemy lody porcjowane w gałkach o trzech nieskazitelnych i ponadczasowych smakach takich jak truskawka, śmietanka i czekolada. Poza tym przygotowujemy także desery lodowe z dodatkiem owoców sezonowych. Jeśli mają Państwo swoje preferencje odnośnie dodatków prosimy o zgłoszenie ich do kelnera a ujmiemy Państwa zdanie, aby deser smakował Państwu w każdym calu. 

Jak widać wysokie temperatury nie straszne w Soodi, dlatego zachęcamy do odwiedzin naszego lokalu i spędzenia miło czasu nawet w najgorętszym okresie w ciągu roku.