Czy Wasz Tata też uwielbia pierogi? – Dzień Ojca w pierogarni Białystok

Międzynarodowy Dzień Ojca w Polsce obchodzimy 23 czerwca. Jest to święto podczas, którego wyrażamy wdzięczność oraz wyrazy szacunku naszym ojcom. Obchodzimy je w Polsce od 1965 roku. 

Mimo, iż Dzień Ojca jest świętem narodowym to w każdym z Państw jest ono ustanowione w innej dacie i tak na przykład we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii jest to 19 marca (dzień świętego Józefa). Na Litwie świętuje się go w pierwszą niedzielę czerwca, w Austrii w drugą niedzielę czerwca, a w Turcji, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie Dzień Ojca obchodzi się w trzecią niedzielę czerwca.

Obchody zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych, gdzie po sukcesie Dnia Matki pojawiły się komentarze, aby ustanowić święta również dla pozostałych członków rodziny. Dzień Ojca wydawał się naturalnym dopełnieniem, które szybko wdrożono, ponieważ pierwsze obchody święta odbyły się już 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą Sonory Smart Dodd, córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta.

W zabieganych czasach, gdy nikt nie ma czasu na wspólne spędzanie chwil, warto zatrzymać się i spędzić chwile właśnie w takich wyjątkowych dniach. Doceń swojego ojca i spędź z nim czas w restauracji przy dobrym jedzeniu. W naszej pierogarnii dołożymy wszelkich starań, abyście mogli cieszyć się chwilą i sobą w miłej atmosferze. 

Jeżeli razem z tatą doceniacie dobre jedzenie i chcecie posmakować pierogów w różnych kombinacjach, zapraszamy. Dzień Ojca w pierogarni Soodi można obchodzić nie tylko w tygodniu, ale również w weekend. 

W przypadku, jeżeli wolicie spędzić chwile w ustronnym domowym zaciszu dowieziemy wam wybrane pozycje w menu pod wskazany przez was adres. Wystarczy złożyć zamówienie na pierogi telefonicznie lub przez panel. Wybierz godzinę dostawy i zrób niespodziankę swojemu tacie.