Andrzejki z Soodi pierogarnia

Wielkimi krokami zbliżają się do nas święta Bożego Narodzenia. W sklepach już wiszą świąteczne ozdoby a reklamy przypominają o zakupie prezentów. Ale zanim usiądziemy do pierogów z kapustą i grzybami, czeka nas jeszcze jedna okazja do świętowania. Nadchodzi magiczny wieczór wróżb – Andrzejki. A my mamy dla Was aż pięć pomysłów na spędzenie tego dnia w Soodi!

Andrzejki, które w dawnych czasach były świętem zarezerwowanym dla niezamężnych kobiet, dzisiaj stały się pretekstem do zabawy przed zbliżającym się adwentem. To doskonała okazja, by spędzić wyjątkowy wieczór w Soodi!

Wróżby andrzejkowe są skupione wokół odnalezienia swojej drugiej połówki. To święto o długiej tradycji w naszym kraju i warto kultywować te dawne obyczaje. Dlaczego więc nie wziąć sprawy w swoje ręce? Zaproś tą wyjątkową osobę na równie tradycyjne, co andrzejkowe wróżby, pierogi regionalne w Soodi. Spędźcie magiczny wieczór przy przepysznym jedzeniu i we wspaniałym, wzajemnym towarzystwie.

W dawnych czasach andrzejki były obchodzone wyłącznie przez kobiety. Mężczyźni mieli własną okazję do wróżenia – Katarzynki. Jeżeli szukasz pomysłu na ciekawie spędzone andrzejki, możesz zabrać wszystkie swoje przyjaciółki na wspólny lunch w Soodi. Wróżby czasami zawodzą, ale pierogi w Soodi nigdy nie rozczarowują.

Jedna z przepowiedni odprawianych w andrzejki polega na umieszczeniu pod kubeczkami kilku przedmiotów i losowaniu ich. I, zgodnie z interpretacją, jeżeli pod naszym kubkiem znajdziemy kostkę cukru, oznacza to beztroskę i słodkie życie. A my możemy zapewnić, że nie ma lepszej metody na osłodę niż nasze pierogi na słodko. Wypróbuj wyśmienite pierogi z ciastkiem oreo, albo też kokosową rozkosz jaką są nasze pierogi rafaello. Słodkie życie zaczyna się w Soodi.

Być może bardziej od słodyczy cenisz sobie bardziej wytrawne smaki. To nie jest dla nas najmniejszym problemem! Jeżeli andrzejkowe wróżby przepowiadają Ci podróże, przyjdź do Soodi na nasze pierogi z różnych stron świata. Skosztujesz u nas chińskich pierożków Jiaozi, czarnych pierogów Black Thai wywodzących się z Tajlandii a nawet argentyńskich empanadas z papryczką chilli czy wyjątkowych, żydowskich kreplaszków. Będzie to przepyszna podróż dookoła świata!

Niewiele osób zna dzisiaj ten zwyczaj, ale w dawnej polsce w wigilię świętego Andrzeja również.. wróżono z pierogów! Dokładnie tak, pierogi mogły pomóc odkryć przyszłe losy dotyczące zamążpójścia. Każda z panien wybierała swój pierożek, po czym wszystkie podsuwały swoje pierogi psu. Ta, której pierożek piesek zjadł jako pierwszy, miała pierwsza wyjść za mąż. Jeżeli chcielibyście wziąć udział w podobnej zabawie, przypominamy, że niestety, nie możemy wpuszczać psów do restauracji, ale nasze pyszne wyroby można wziąć na wynos, bądź zamówić w dostawie.

Nadchodzący okres wróżb to okazja do dobrej zabawy i spróbowania nowych smaków. Oba te elementy łączy w sobie Soodi Pierogarnia! Serdecznie zapraszamy w nasze skromne progi, z pewnością będzie magicznie!